צור קשר l תקנון l דף הבית l מפת אתר l הבלוג
 
תהליך הקבלה

ברגע שהחלטתם ללמוד באיטליה אתם צריכים לעבור תהליך מול השגרירות/הקונסוליה האיטלקית בארץ שמתחלק לשני שלבים עיקריים.
בשלב הראשון -הרשמה לאוניברסיטה אתם מתבקשים להגיש בקשה להרשמה ללימודים לשגרירות/קונסוליה בארץ. בשנים האחרונות ההרשמה למבחן נהייתה אונליין דרך האתר Universitaly.it, בגלל שאפשר לעשות את המבחן בארץ, אין צורך להוציא ויזה בשלב זה.
בשלב שני -ויזה כשאתם יודעים שהתקבלתם (אחרי 9 למאי 2013 ולפני 29 ביולי) אתם צריכים לעבור דרך הקונסוליה/שגרירות לוודא שיש לכם את כל המסמכים שהם רוצים ולהגיש בקשה לויזת סטודנט  שאיתה תכנסו לאיטליה בפעם הראשונה כדי לעשות מבחני כניסה, כנל בקונסוליה/שגרירות.

התהליך בהחלט לא כל כך מסובך כמו שהוא נראה במבט ראשון, אני עברתי אותו לבד וכך גם הרבה אנשים אחרים שלומדים פה. אם אתם עדיין מרגישים שאתם צריכים יד מכוונת יש את חברות פרטיות שיכולות לעזור לכם בתהליך.
לפני שנתחיל רציתי לחדד שמי שמתגורר בירושלים והסביבה מבצע את כל התהליך דרך הקונסוליה הכללית בירושלים.
כל היתר יצטרכו לפנות לשגרירות איטליה בתל אביב והמכון האיטלקי לתרבות בחיפה.
אני ממליץ בחום לפנות לקונסוליה/שגרירות/מכון לתרבות ולהיתעדכן בדרישות של השנה לפני שאתם מתחילים.


1. הרשמה ללימודים
Pics2010 009
את התהליך מתחילים בהוצאת מסמכים עבור ההרשמה לאוניברסיטה. ההרשמה עצמה אורכת רק חודש-חודשיים בשנה החל ומתבצעת דרך האתר הזכרתי לעיל. אפשר להתעדכן לגבי התאריך המדוייק שמשתנה משנה לשנה במכון לתרבות או בקונסוליה.
יש להכין (תוודו עם השגרירות):
א. פסיכומטרי מתורגם לאיטלקית
ב. בגרות מקורית מוחתמת בחותמת מיוחדת שנקראת APOSTILE במשרד החוץ לפני החתימה צריך לשלם אגרה באתר התשלומים על סך כ30 שח) ומתורגמת אצל אחד מהמתרגמים המוסמכים על ידי השגרירות.
ג. שם מדוייק של האוניברסיטה המבוקשת והקורס
Universita degli studi di Pavia, Medicina e
Chirurgia in Inglese LM41

* את ההחתמה יש לבצע לפני התרגום.
* את התרגום עושים רק אצל מתרגם מוסמך ע"י השגרירות! (רשימה עדכנית אצלם).
* לא משנה מה הציון שלכם בפסיכומטרי ומה הממוצע בבגרות (כל עוד יש לכם בגרות מלאה).
עם פתיחת ההרשמה (באיזור מאי), באים עם כל המסמכים לסימונטה במרכז התרבות בחיפה או לשגרירות בירושלים ונרשמים.

2. ויזת סטודנט - ויזה D
הויזה מאפשרת לכם לשהות באיטליה מעבר למגבלת הזמן של ביקור תיירותי, נותנת אישור עבודה ל20 שעות בשבוע ואפשרת את כל התהליך הלימודי בצורה חוקית באיטליה. תהליך ההוצאה מתבצע גם הוא דרך השגרירות/קונסוליה

המסמכים שצריך להוציא לויזת סטודנט:
1. ביטוח בריאות לשנה.
2. ערבות בנקאית – מסמך שמראה שאתם לא באים לאיטליה בלי כסף. יש שתי אפשרויות, הזולה יותר היא להוציא אישור מהבנק שיש ברשותכם את סכום הכסף שצריך, דיינו 5500 יורו לערך, במידה והחשבון על שמכם ולא על שם ההורים. אם אין חשבון על שמכם עם הכסף אז צריך להישתמש באופציה היקרה יותר שזה להוציא ערבות בנקאית, דיינו התחייבות של הבנק, להעביר לכם סכום כסף זה במשך השנה ב12 תשלומים שווים.(נא להיתעדכן בסכום המדוייק בשגירות).
3. כרטיס טיסה הלוך וחזור
4. אישור אירוח – אישור ממלון או מחבר שגר פה (נקרא אישור Ospitalità) שיש לכם איפה לישון כשתבואו עד לקבלת תוצאות מבחני כניסה.
5. אישור הרשמה לאוניברסיטה

* יש שמועות על אנשים שמוציאים את המסמכים באופן פיקטיבי (כרטיס טיסה חזור, אישור אירוח) כדי לצאת מדי חובה מבחינת הדרישות לשגרירות. אך כמובן זוהי עבירה על החוק וזה על אחריותכם ולשיקולכם אם להשתמש בקיצורי הדרך האלה.
כל המסמכים הללו בנוסף הולכים לשגרירות/קונסוליה ושם כבר יגידו לכם מתי לבוא לאסוף את הויזה.

הפוסט בא להציג את התהליך שאני עברתי בזמנו ומעדכונים לא רשמיים שאני מקבל מאנשים שבדרך. אך דברים משתנים מאוד מהר בכל מה שקשור לבירוקטיה האיטלקית ולכן באחריותכם לבדוק ולברר מול הרשויות לגבי הדרישות המעודכנות לשנת הלימודים הנוכחית ולא לפעול לפני שתעשו כן.

מה הלאה?
כיסינו פחות או יותר את כל השלבים ודברים הבסיסים שכרוכים בלימודים פה, אם יש לכם דברים שהייתם רוצים לשאול תציצו קודם בשאלות הנפוצות, ותתעדכנו בחדשות לגבי המסלול. כמוכן הקבוצה בפייסבוק פתוחה לשימושכם וגם פורום הסטונדטים הישראלים באיטליה.
 
 

רשימת דיוור