צור קשר l תקנון l דף הבית l מפת אתר l הבלוג
 

מסלול לימודי רפואה בפאביה באנגלית
אוניברסיטת פאביה פתחה מסלולי לימוד בשפה האנגלית. כאן תקבלו פרטים לגבי המסלול לרפואה באנגלית על שם HARVEY שאני לומד בו.

מעבדה

מסלול הלימודים
המסלול לרפואה באנגלית בפאביה הוא הראשון מסוגו באיטליה. הוא נפתח במטרה להכשיר רופאים מותאמים לעולם הרפואה המודרני, לתת להם את הכלים הדרושים כדי להשתלב בעולם הרפואה הגלובלי התחרותי. הלימודים מתבצעים רק מספרים מוכרים ברמה בין לאומית באנגלית מהמדורות הכי מעודכנות, שלפיהם מכשירים רופאים גם במקומות כמו ארהב ואנגליה. ההרצאות, המבחנים וכל היתר מעוברים באנגלית בלבד. התואר שמקבלים בסוף הוא תואר אירופאי מוכר שפותח דלתות להתמחות בכל אירופה ומחוץ לה. בנוסף להכל לקראת סוף הלימודים ניתן לעשות מבחן מסובדסד בדרך לקבלת רשיון רפואה אמריקאי.

העיר
פאביה (PAVIA עם הטעמה על ה-i ) היא עיר צפונית קטנה שנמצאת כ40 קילומטר (30 דקות ברכבת) ממילאנו (ראה מפה). נהר שעובר במרכזה שלצדיו טיילת ופארקים (ראו תמונות של פאביה).התניידות בעיר על שתי גלגלים הוא הדברים המענגים בה. העיר לא גדולה אבל בעלת כל הדברים שצריכים לחיים נורמטיבים: חדרי כושר, בריכות, כמה בתי קולנוע קטנים, פאבים, מסיבות והרבה סטודנטים.

חיי סטודנטים
חיי החברה מאוד מפותחים בפאביה, מספר הסטודנטים רב, מסורת של מסיבות קיץ ענקיות עם אלכוהול חופשי. חוץ מזה מרכז העיר מלא בפאבים, גלידריות, ומקומות להעביר בהם את הערבים על בירה עם החברים בסוף יום לימודים ארוך. ימי רביעי והסופש מרכז העיר סואן באנשים, כולם יוצאים לשתות משהו או סתם להתאוורר עם חברים. כמות הסטודנטים הישראלים לא קטנה בכלל, אני אישית מכיר טוב בערך 15-20 ובפאביה בכלל יש משהו כמו 80 סטודנטים ישראלים שחלקם בשנים מתקדמות ככה שתמיד יש במי להיעזר.

סרטון מאחת מסיבות הקיץ האחרונות בפאביה


האוניברסיטה
UNIPV היא אחת האוניברסיטאות הוותיקות באיטליה, לא מזמן חגגה 650 שנה להיווסדה. 
  • השם - מוכר לכל איטלקי שמכבד את עצמו והרבה סטודנטים נוסעים רחוק ועוברים סינונים קפדנים רק כדי ללמוד בה (יותר ממחצית מכלל הסטונדטים לא גרים בפאביה , גם שני השותפים שלי שלומדים רפואה, בכלל גרים במילאנו). לא נדיר לראות את השם שלה מתנוסס בראשי דירוג האוניברסיטאות באיטליה (ב2010 לקחו מקום ראשון בדירוג CENSIS). לאוניברסיטה היסטוריה עשירה של אישים חשובים שלמדו ולימדו פה. למשל קמיליו גולג'י שגילה את אפרטוס של גולג'י ממש פה בפאביה, אלברט איינשטיין העביר פה זמן לא מבוטל מחייו, כמו גם מי שהמציא את הסוללה - אלסנדרו וולטה ועוד רבים אחרים.
  • לוגיסטיקה- הלימודים מתקיימים בכיתה חדשה ומאובזרת בכל מה שצריך: מקרן, מערכת הגברת קול למורה, חיבור אינטרנט חופשי בכל הקמפוס ומיזוג אויר. השיעורים מועברים עם מצגות והסברים של המורה. כמו כן, לכל סטודנט יש דף אישי באתר שדרכו ניתן להתעדכן בעניינים בירוקרטיים של האוניברסיטה כמו מועדים של מבחנים, שינויים, תשלומים וכו. לימודים עצמאיים מתבצעים באחת ממגוון הספריות או כיתות הלימוד הממוזגות, עם חיבור אינטרנט, שקעים למחשב ומכונות שתייה קלה או קפטרייה בקרב מקום.
  • חילופי סטודנטים - בנוסף להכל לאוניברסיטה יש מגוון קשרים עם אוניברסיטאות בחול ואפילו מעודדים את הסטודנטים להשתתף בתוכנית לחילופי סטודנטים (ERASMUS) עם אוניברסיטאות שונות באירופה לפחות פעם אחת במהלך התואר.
    כמוכן האוניברסיטת פאביה היא הראשונה באיטליה שנכללת בתוכנית Global Health Learning Opportunities - GHLO - תוכנית בינלאומית לחילופי סטודנטים לרפואה שמאורגנת  על ידי AAMC האמריקאי. כך שמתאפשרת גישה לרשימה ארוכה של אוניברסיטאות בשלל ארצות ביניהן: ארהב, אוסטרליה, אנגלית ועוד רבות אחרות, לצורך סטאג' בבית חולים, דוקטורט והזדמנויות לפיתוח קישורים רפואיים.


קבלה 
הקבלה באיטליה הרבה יותר אפשרית מאשר בארץ או בהרבה ארצות אחרות כיוון שלזרים נשמרים מקומות בנפרד שעליהם הם מתמודדים, והיחס של המקומות לעומת מספר המועמדים מאוד טוב. מבחן הכניסה כולו באנגלית כך גם הלימודים עצמם, כולל הרצאות, מבחנים וספרים. לשם הרשמה צריך בגרות מלאה ופסיכומטרי (הציונים של שניהם לא משפיעים על הקבלה ללימודים ואין רף עליהם, החל מ2013 יש בונוס אופציונלי לבעלי ממוצע גבוה בבגרות).   
הקבלה היא על סמך במבחן קבלה.מדרחוב בפאביה


עלויות

עלויות המחייה והלימודים הן בין הנמוכות במערב אירופה בגלל סבסוד ממשלתי
  • ההוצאה החודשית - 500-600 יורו כולל הכל (שכר דירה, אוכל, חשבונות וכו) שזה מאוד זול במונחים של צפון איטליה (לשם השוואה במילאנו כבר השכר דירה מגיע לסכומים כאלה).
  • שכר הלימוד - מתחיל מ200 יורו ומגיע למקסימום של 3800 יורו לשנה לפי מצב סוציו-אקונומי אבל אני לא מכיר אף ישראלי שמשלם יותר מ1800 ולרוב משלמים הרבה פחות מזה שכן שכר הלימוד יורד הדרגתית על פי מצב כלכלי והישגים לימודיים. זה מתאפשר בגלל סבסוד הלימודים על ידי ממשלת איטליה (כן גם לזרים!) כמה יעלו הלימודים במקרה שלכם (ראו מדריך)
  • התניידות - למראת שאפשר להתנייד בקלות בעיר באופניים, כל הסטודנטים זכאים לחופשי שנתי לאוטובוסים בעיר במחיר של 10 יורו לשנה!. אפשר להגיע למילאנו אם יש צורך תוך כ-30 דקות עם רכבת שעולה 3-4 יורו.

סך הכל אני מאוד מרוצה מהבחירה שלי בעיר ובאוניברסיטה. עשיתי המון עבודה, בירורים והשוואות, וגם ביקרתי אישית בכמה ערים לפני שנרשמתי לפה. התנאים שקיבלתי פה היו מעבר לציפיות שלי ואני ממליץ בחום לכל חבר ששואל אותי להגיע ללמוד פה, במיוחד במסלול באנגלית. אם אתם רוצים שאני ארחיב יותר על נושאים מסויימים או שיש לכם הצעות או רעיונות כלשהם תרשמו לי דרך הקבוצה בפייסבוק.

פוסט הבא:
מבחן קבלה

 

 
 

רשימת דיוור