צור קשר l תקנון l דף הבית l מפת אתר l הבלוג
 

האוניברסיטה

באוניברסיטה לזרים דנטה אלגיירי, יש קורסים לכל הרמות, החל מרמת A1 למתחילים שבה לומדים את הזמנים הבסיסים ועד רמת C1 שבה כבר רואים סרטים ומדברים על ספרות ותרבות איטליה.

אם אתם לא יודעים איזה רמה מתאימה לכם, אין לכם מה לדאוג, בתחילת כל קורס מתקיים מבחן רמה שלפי התוצאות שלו מחלקים את כל התלמידים לכיתות המתאימות. לכן כדאי מאוד לעבור שוב על החומר שאולי כבר למדתם לפני המבחן.

אפשר לראות את רשימת הקורסים בעלון באנגלית באתר האוניברסיטה

http://www.unistrada.it/italian/linguaordinari.htm

תמצאו שם תאריכים של קורסים וגם מחירים.

כעקרון הקורסים נמשכים חודש לכל הפחות, עולים בסביבות 150 יורו לחודש (כן כן, לחודש!) ועוד 70 יורו דמי הרשמה חד פעמיים.

לכל שאלה אפשר ליצור קשר עם Segreteria Corsi per Stranieri (מזכירות קורסים לזרים) אפילו בסקייפ.

http://www.unistrada.it/italian/contatti.htm

המגורים

כמובן שאין שום הגיון כלכלי להעביר את החודש במלון כשאפשר להשכיר דירה 5 דקות מהבית ספר. בדיוק בזה האוניברסיטה עוזרת לכם באמצעות אגודת CTS

http://www.unistrada.it/italian/linguasistemazione.htm

ההגעה והשהות שלי ברג'יו לא הייתה יכולה להיות רכה ונעימה ללא אורלנדו ודומניקו – שני המארגנים של CTS שעמלים ודואגים להביא אתכם ישירות משדה התעופה אל הדירה שלכם ברג'יו. הדירות שהם נותנים מאובזרות בכל מה שתצטרכו, סכו"ם, צלחות, כוסות, סירים, מכונת כביסה, מיטות, ארונות, קריות ושאר הירקות. עלות החדרים הם בין 170-250 יורו לחודש לחדר תלוי באזור ואם אתם רוצים חדר פרטי או לא. הדירות נעות מ2 חדרים ועד 6-7 לפי העדפה אישית שלכם, ככה שיצא לכם גם להכיר ולגור עם אנשים מכל העולם (בעיקר צרפתים, ספרדים, סרבים, הונגרים, גרמנים, אמריקאים, קרואטים, אבל לא רק).

ההרשמה

את התהליך רצוי להתחיל לפחות חודש אחד לפני תחילת הקורס.

תהליך ההרשמה לאוניברסיטה מתבצע באופן הבא:

  1. לאחר שבחרתם מהעלון מידה לעיל איזה תאריכי קורס מתאימים לכם, גשו לעמוד ההרשמה http://www.unistrada.it/italian/linguaiscrizione.htm ותורידו את טופס ההרשמה.
  2. העברה בנקאית לחשבון בנק של האוניברסיטה. מבירורים שלי יותר משתלם להשתמש בשירות בנק הדואר שנקרא "EUROGIRO" פרטים נוספים על השרות והעמלות תוכלו לראות כאן: http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/MisparID/119?OpenDocument אתם מקבלים אישור העברה במקום. ואפשר לשלם ביורואים בלי עמלת המרה.
  3. ממלאים את הטופס, מצרפים את האישור העברה מהבנק ומפקססים או סורקים ושולחים במייל לאוניברסיטה יחד עם צילום דרכון ותמונת פספורט

תהליך ההרשמה לדירה דרך אגודת CTS

  1. שולחים מייל באנגלית לאגודה בכתובת "> כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת עם בקשה לקבל פרטים. תוך מספר ימים תקבלו מייל עם טופס הרשמה, ותנאי שירות באנגלית.
  2. אל מנת לשריין לכם דירה, האגודה מבקשת לעביר לה פקדון על סך 130 יורו, ש100 ממנו תקבלו בסוף, ו30 יורו הם דמי התיווך. לכן צריך לעשות העברה בנקאית גם לחשבון שלהם באותה צורה. את דמי השכירות עצמם תשלמו במקום כשתגיעו
  3. אחרי שמילאתם את הטפסים שלהם, אתם שולחים את הקבלה, צילום דרכון ותמונת פספורט אליהם למייל או לפקס.

שאר העניינים

לגבי ויזות. באופן עקרוני אין צורך להוציא ויזה לאיטליה אם הביקור שלכם יותר קצר מ3 חודשים. אבל יש אפשרות להוציא ויזת לימודים קצרה הנקראת גם ויזת C בשגרירות איטליה אם חפצה נפשכם להישאר שם לתקופה יותר ארוכה.

כמה כסף לקחת איתם? שאלה מאוד אישית, עם זאת המינימום למחייה סבירה הוא כ 500-600 יורו לחודש שבתוכם כלולים דמי השכירות, יציאות ואוכל טוב, ואולי גם כמה חולצות של SISLEY.

 

 
 

רשימת דיוור